O akcji

Sprawdź kategorie akcji Mistrz Smaku
Kocham, lubię, szanuję, pomagam, smakuję 

Sprawdź kategorie akcji „Mistrz Smaku”!

Szukamy pierwszego polskiego Mistrza Smaku! Poniżej znajdziecie pięć kategorii, w których mogliście zgłaszać swoich Mistrzów Smaku z przykładowymi powodami, dla których dana osoba miałaby walczyć o ten tytuł.


KOCHAM

Nagroda za kulinarne poświęcenia w domowym zaciszu.

Nominuję bliską mi osobę, która przyrządzając dla mnie posiłek pokazuje mi w ten sposób miłość – jest moim Mistrzem Smaku. Może to być ukochany obiad, który przygotowuje babcia, ulubione danie, które gotuje mama, żona, mąż. Smak dzieciństwa, a może codzienności, czegoś, co kojarzy mi się z miłością rodzinną.

Przykładowe zgłoszenie:

„Kiedy byłem na studiach za granicą, moja obecna żona, a wówczas dziewczyna, wysyłała mi dwa razy w miesiącu moje ulubione pierogi jej własnej roboty. Trwało to trzy lata. Wysyłała je nawet gdy byliśmy pokłóceni. Pewnie to był jeden z powodów dla których dziś jesteśmy szczęśliwą rodziną. Moja żona to mój Mistrz Smaku.”


LUBIĘ

Nagroda za okazywanie i dbanie o relacje i przyjaźń poprzez małe smaczki.

Nominuję moją koleżankę z pracy, która zawsze przynosi obiad dla siebie i dla mnie; przyjaciółkę, która gdy nie miałam czasu na gotowanie wyręczała mnie i dzięki temu było mi łatwiej, sąsiadkę, która zawsze zaprasza nas na kawałek świeżo upieczonego ciasta, przyjaciółkę, która poprawia mi humor robioną przez siebie czekoladą. Jest dla mnie Mistrzem Smaku.

„W liceum siedziałam w ławce z koleżanką. Miała pyszne kanapki, więc zawsze się ze mną dzieliła. Powtórzyła moje zachwyty swojemu tacie, który od tego czasu robił zawsze dwie kanapki – jedną dla mojej koleżanki, drugą dla mnie. Mimo upływu lat, tata mojej przyjaciółki wciąż tkwi w mojej pamięci jako człowiek, który lubił mnie i lubił robić dla mnie pyszne jedzenie; jest dla mnie Mistrzem Smaku.”


SZANUJĘ

Nagroda dla wyjątkowych kucharek/kucharzy, którzy wkładają w pracę całe serce.

Nominuję osobę (lub grupę osób), która zajmuje się zawodowo gotowaniem, ale w żywieniu zbiorowym. W przyrządzanie potraw wkłada całe serce – nie robi tego, by zarobić jak najwięcej, lecz by zrobione przez nią jedzenie było naprawdę dobre, aby sprawiało, że smak, jakość lub sposób podania będą zachwycać. Panią z przedszkolnej stołówki, która ozdabia talerze dzieciom, kucharza ze szpitala, który robi smaczne jedzenie dla pacjentów. Jest moim Mistrzem Smaku. Szanuję to, w jaki sposób z sercem codziennie wykonuje swoją pracę.

„W przedszkolu mojego syna kucharki przygotowują posiłki ze składników wysokiej jakości. W dodatku jedzenie jest fenomenalnie przyprawione. Ale wiadomo, że dzieci są bardzo wybredne. Dlatego też panie z kuchni starają się dodatkowo, układając porcje na talerzach tak, by zachęcić dzieci do jedzenia. Formują z nich pejzaże lub ozdabiają talerze warzywami lub sosami różnych kolorów. Synek zawsze z zapałem opowiada mi o każdym daniu, które jadł w przedszkolu. Panie pracujące w kuchni przedszkola, do którego chodzi mój syn są dla mnie Mistrzami Smaku.”


POMAGAM

Nagroda za to, że posiłek był czymś więcej niż tylko zaspokojeniem głodu.

Nominuję osobę (lub grupę osób), która pomaga dzieląc się jedzeniem. Kogoś, kto zajmuje się tym w ramach wolontariatu (organizuje wigilie dla bezdomnych, gotowanie dla maratończyków, strajkujących, powodzian etc.). Zgłaszam osobę, która pomaga w codziennym życiu, wyciągnęła do mnie rękę w trudnej sytuacji; np w przypadku choroby (w domu, szpitalu). Ta kategoria ma na celu zwrócenie uwagi na pomoc sąsiedzką, koleżeńską lub lokalną. Zaproszenie kogoś do swojego domu na obiad, pomoc komuś w trudnej sytuacji materialnej czy rodzinnej. Ale także w sytuacjach codziennych, gdy np. sąsiadka, przyjaciółka zrobiła mi obiad, gdy byłam chora.

Jest dla mnie Mistrzem Smaku.

„Mama mojego przyjaciela karmiła codziennie połowę dzieci, które bawiły się z nami w moim rodzinnym małym mieście. Domyślam się, że dla znacznej części tych dzieci był to najpyszniejszy, najważniejszy i najsolidniejszy posiłek w ciągu dnia. Może nawet jedyny. Ale ważne też było przy nim poczucie wspólnoty ze wszystkimi kolegami przy jednym stole. Jej potrawy miały dla nas smak przyjaźni, bezpieczeństwa, wspólnoty. Mama mojego przyjaciela jest dla mnie Mistrzem Smaku.”


SMAKUJĘ

Nagroda za wyjątkowe doznania kulinarne.

Nominuję osobę, która przyrządziła dla mnie najpyszniejszy posiłek, jaki kiedykolwiek jadłam/jadłem. Przyjaciela, który zrobił dla mnie specjalną kolację. Dziewczynę, która przygotowała zupę - to było dla mnie najwspanialsze doznanie smakowe. Znajomego z wakacji, który zrobił najsmaczniejszego grilla w moim życiu. Jest dla mnie Mistrzem Smaku.

„Pewnego razu spędzaliśmy ferie zimowe w górach ze znajomymi. Po kilku dniach w domku na szczycie góry już powoli kończyły nam się zapasy jedzenia. Postanowiliśmy pojechać na zakupy następnego dnia z rana. Ale gdy obudziliśmy się – cały dom był zasypany śniegiem, a o przejechaniu drogami na dół do sklepu można było jedynie pomarzyć. Odkopywanie się ze śniegu musiało potrwać, a w lodówce mało co już zostało. Na szczęście nasz kolega stwierdził, że z tego, co mamy wyczaruje dla nas przepyszny obiad na dwa dni (tak w razie czego). Okazało się, że z kilku rzeczy, które mieliśmy i z pomocą aromatycznych przypraw można zrobić zjawiskową, sycącą i bardzo smaczną potrawę dla kilku osób i to na dwa dni! Do tej pory czasem korzystam z tego przepisu, bo jest to dla mnie smak przygody i miłego zaskoczenia. Ten kolega jest dla mnie Mistrzem Smaku!”.

Więcej o naszej akcji znajdziesz tutaj >>>

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix